قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
عمل جراحی بینی گوشتی
آگوست 28, 2017
عمل واژن
آگوست 31, 2017

 ⌊ عمل جراحی بزرگ کردن سینه ⌋

    داشتن اندام زیبا و خوش فرم آرزوی بسیاری از خانوم ها برای زیبایی ست شکل و فرم اندام ها پس از گذشت زمان و یا بارداری و یا کاهش وزن شدید تغییر می کند.سینه یکی از اعضای ایست که بیشتر تغییر می کند و دچار افتادگی و شلی می شود. از روش بزرگ کردن سینه میتوان به ورزش بزرگ کردن سینه  اشاره کرد.ورزش برای بزرگ کردن سینه میتواند موثر باشد اما نه به طور کل ،امروزه روش های زیادی برای خوش فرم کردن و بزرگ کردن سینه انجام می شود که از نظر اکثر جراحان در بین این روش ها بهترین ان قرار دادن پروتز برای زیبایی سینه  است.

انواع پروتز (بزرگ کردن سینه ها):

امروزه بیشتر پروتز های ساخته شده برای زیبایی سینه از ژل سلیکونی استفاده می شود زیرا احتمالی پارگی و انتشار ژل سلیکونی در آنها بسیار کم است .اغلب سایز و نوع پروتز بر اساس خواسته بیمار انتخاب نمی شود بلکه ابعاد پستان ها و ویژگی های بافتی آن تعیین کننده نوع و سایز پروتز است. پروتز ها به دو دسته تقسیم می شوند:پروتز های گرد و اناتومیکال یا قطره اشکی: برای داوطلبانی که خواستار بر جسته شدن سینه هایشان هستند ویا می خواهند جراحی اصلاحی انجام دهند و شکل اولیه سینه هایشان خوب است و بافت نرم خوبی دارند پروتزهای گرد استفاده می شود. پروتز اناتو میکال یرای افرادی کاربرد دارد که:
 • دوست دارند سینه ها نما و فرم طبیعی داشته باشد.بافت پستان های آنها بسیار کم است.
 • افرادی که دچار عدم تقارن در سینه ها هستند.
 • افرادی که سینه ها تخت و بدون شکل دارند.

انواع  روش بزرگ کردن سینه

راههای بزرگ کردن سینه ها:

 1. برش زیر سینه:رایج ترین روش برای بزرگ کردن سینه قرار دادن پروتز یا ایمپلنت است در این روش برش کوچکی در بخش زیرین سینه ایجاد می کنند و پروتز را وارد کرده و بخیه می زنند محل بخیه در زیر سینه است در نتیجه جای آن کمتر دیده می شود به داوطلبان جوان این روش توصیه می شود.
 2. برش در هاله ی سینه: می توان پروتز را با ایجاد برش در قسمت تیره نوک سینه (هاله سینه) وارد بدن کرد البته استفاده از این روش عوارض احتمالی به همراه دارد مثل ایجاد مشکل در هنگام شیردهی و یا از بین رفتن حس نوک سینه.
 3. برش زیر بغل:این روش به وسیله آندوسکوب انجام می شود آندوسکوب لوله ی باریکی مجهز به دوربین کوچک و منبع نوری است و از طریق برشی که در زیر بازو زده شده پروتز را وارد سینه می کنند با استفاده از آندوسکوب می توان پروتز را از برشی در نزدیکی ناف هم وارد سینه کرد البته در این روش ها احتمال دارد پروتز در محل صحیح قرار نگیرد به همین علت به ندرت استفاده می شود.
 4. تزریق چربی: با تزربق چربی به سینه ها سایز آنها فقط نیم یا یک درجه بیشتر می شود در این روش چربی را از بدن بیمار می گیرند و پس از ترکیب با پلاکت به سینه تزریق می شود مقدار کمی از این چربی جذب بدن می شود عمر این چربی ها از شش ماه تا چند سال است.نکات قبل از عمل جراحی سینه:

برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر  درباره عمل بینی استخوانی میتوانید به   کانال ما در تلگرام    و   صفحه ما در اینستاگرام   مراجعه نمایید.

    قبل از عمل جراحی باید ماموگرافی و عکسبرداری از سینه انجام شود.
 1. از مصرف آسپرین و ایبو بروفن و دارو های مشابه پرهیز شود.
 2. از چند روز قبل سیگار نکشید.
 3. شب قبل از عمل سینه از خوردن هر گونه ماده غذایی پرهیز کنید.
 

بعد از عمل جراحی سینه:

 1. سه روز بعد از عمل سینه لوله هایی که به سینه متصل است برداشته می شود.
 2. برای انجام معاینه های کنترلی به پزشک مراجعه کنید(.اولین معاینه کنترلی ۳تا۵ روز بعد از جراحی است.)
 3. پس از ۳ تا ۵ هفته ورم ناشی از جراحی کاهش می یابد.
 4. به مدت ۲تا۳ هفته از انجام فعالیت بدنی شدید پرهیز کنید.
 5. از سینه بند مخصوص جراحی استفاده کنید.
 6. ماساژ دادن سینه ها می تواند به تسریع بهبودی کمک کند.
 7. حمام آفتاب نگیرید.