قالب وردپرس قالب وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس آموزش وردپرس
عمل جراحی زیبایی چانه
آگوست 5, 2017
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد . بخش های مورد نیاز علامت گذاری شده اند . *

[contact-form-7 404 "یافت نشد"]

⌊ عمل بینی ⌋

امروزه یکی از رایج ترین جراحی هایی که انجام میگیرد عمل بینی یا رینو پلاستی  است. البته بسیاری از افراد به شکل و ظاهر  بینی اهمیت می دهند. بینی عضو مهمی است و کوچک ترین اختلال می تواند مشکلاتی را داشته باشد و عیب های ظاهری آن بیشتر از سایر اعضا به چشم می آید.عمل بینی امروزه یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی میباشد .عمل بینی یا Rhinoplasty  امروزه در ایران و مخصوصا تهران از محبوبیت بالایی برخوردار شده است.

Rhinoplasty

علاوه بر عیوب ظاهری ،اختلالات داخلی مانند : انحراف تیغه میانی،پولیپ و بزرگی شاخک بینی از عوامل رایج شدن عمل جراحی بینی می باشد.میتوان همراه با برطرف کردن مشکلات ظاهری اختلال های داخلی را هم رفع کرد. البته در بیماران مبتلا به پولیپ بینی و سینوزیت مزمن بهتر است در مرحله جدا گانه به اصلاح آن بپردازند وسپس برای جراحی زیبایی اقدام کرد.

توجه داشته باشید هدف از انجام عمل بینی  Rhinoplasty  بهبود وضع ظاهری است نه رسیدن به زیبایی مطلق.بیمار باید نگاه واقع بینانه ی به نتیجه  جراحی های زیبایی داشته باشد و به طور کامل از خطرات و عوارض ان اگاهی داشته باشند و لازم است افراد دچار بحران های شدید روحی و وسواس های فکری واضطراب نباشند.

تنها توجه به دو مورد کلیدی انتخاب  پزشک و نحوه عمل جراحی نمی تواند تضمین کننده نتیجه مطلوب عمل جراحی باشد و باید به نکات دیگر هم توجه کرد مثل مراقبت های بعداز عمل جراحی که تاثیر بسزایی در نتیجه عمل دارد و بر عهده بیمار است.

چه سنی برای انجام عمل بینی ( رینو پلاستی ) مناسب است؟

انجام عمل بینی (رینو پلاستی ) در سن پایین و قبل از پایان بلوغ می تواند مشکلاتی را برای افراد به همراه داشته باشد که این پایان بلوغ  در دختران ۱۶ و پسران ۱۸ سال است. بیشتر متقاضیان بالای ۴۰ سال هستند که باید گفت نسبت به وضعیت سلامت فرد انجام این جراحی هیچ وقت دیر نیست.با افزایش سن بافت های بینی دچار افتادگی می شوند واین افتادگی نوک بینی بر عملکرد و ظاهر بینی تاثیر منفی دارد و در حالات شدید سبب بروز مشکلات تنفسی می شود.

⌊ قبل از انجام عمل بینی⌋

-اگر مبتلا به سرما خوردگی ویروسی هستید تا زمان درمان سرما خوردگی عمل جراحی به تعویق می افتد.

-باید حداقل تا دو هفته قبل از عمل از مصرف دارو هایی مثل آسپرین و دارو های مشبابه آن از جمله پروفن خود داری کرد زیرا خونریزی را افزایش می دهد.

-برای مصرف هر گونه داروی گیاهی باید با پزشک خود مشورت کرد.

-دو هفته قبل و بعد از عمل بینی از کشیدن سیگار خود داری کنید.

-۸ساعت قبل از عمل جراحی چیزی نخورید.

جهت اطلاعات بیشتر از عمل بینی ومشاهده نمونه کار پزشکان مجرب میتوانید با مشاورین ما تماس بگیرید

⌊ عمل بینی یا رینو پلاستی ⌋

ابتدا جراح باید در مورد گرفتگی بینی یک طرفه یا دو طرفه ویا انسداد بینی ویا مشکلات سینوس های اطراف بینی ویا ضربه وسابقه جراحی آگاه شود وبا دقت بینی را معاینه کند. می توان با تصویر برداری از زوایای مختلف بینی و استفاده از تجهیزات کامپیوتری ظاهر احتمالی بینی را شبیه سازی کرد .جراح با اصلاح وضعیت غضروف ها و استخوان های بینی سعی دارد عیب های ظاهری آن را برطرف کند  تا بیمار از ظاهر بینی راضی باشد. عمل رینو پلاستی به دو صورت انجام می شود:باز وبسته . جراح با توجه به هدف انجام عمل و شرایط بیمار نوع  روش انجام عمل جراحی را انتخاب می کند.

روش بسته:  این تکنیک نسبت به روش های دیگر برتری دارد چون تمام برش ها از داخل بینی زده می شود و شکاف ها پنهان است.

روش باز: در روش باز برش ظریفی بین دو سوراخ  های بینی می زنیم با این کار پوست به راحتی از روی بینی بلند می شود بعد از بهبود مقداری از جای زخم بر روی بینی بیمار باقی می ماند البته جای نگرانی نیست واین جای زخم در اکثر مواقع در زیر ناحیه بینی پنهان می شود. در هر دو روش عمل رینو پلاستی  یرای دسترسی به اسکلت بینی پوست از آن جدا می شود.

⌊ مزایای انجام روش بسته ⌋

 1. در ناحیه کلوملا برش پوستی ندارد.
 2. تورم بعداز عمل کمتر است.
 3. زمان انجام عمل بینی کوتاه تر است.
 4. بعد از عمل ترمیم سریع تر و راحت تر است.
 5. جای زخم ایجاد نمی شود.

⌊ مزایای انجام روش باز ⌋

 • سهولت قرار دادن غضروف،پروتز.

 • بهتر شدن دید جراح.

 • افزایش توانایی جراح برای انجام عمل در بینی های مشکل.

بخیه خوردن در کناره های بینی به معنی انجام عمل به روش باز نیست بلکه  چه در روش باز و چه در روش بسته ممکن است نیاز به ایجاد برش در پره های بینی باشد. در اشکالات بینی خفیف  ومحدود به برجستگی استخوانی یا غضرفی و سر بینی که نیاز به اقدام جزیی دارد انجام عمل به روش بسته اولویت دارد.

در دفرمیتی های ناشی از ضربه،اشکالات مادر زادی (بینی |لب شکری)،جراحی های ترمیمی و اشکالات و غیر قرینگی های سر بینی بهتر است عمل جراحی با روش باز انجام شود.

عمل بینی ( رینو پلاستی) برای انواع مشکلات ظاهری بینی :

جراحی نوک بینی:

جراحی نوک بینی یکی از ظریف ترین مباحث در جراحی پلاستیک بینی است ساختمان نوک بینی از پوست ،بافت های هم بندی و داربستی غضروفی شکیل شده است نقش داربست غضروفی حفظ و نگهداری پوست نوک بینی و باز نگه داشتن سوراخ های بینی است برای باریک کردن نوک بینی باید قسمت های غضروفی  را به منظور کاهش حجم نوک بینی برداشته و جدا شود در جراحی نوک بینی نکته قابل توجه حفظ حمایت غضروفی نوک بینی است که این امر با دقت و توجه از جانب جراح و منطقی نمودن توقعات فرد داوطلب در میزان باریک شدن نوک بینی حفظ می شود.

برای بالا بردن نوک بینی باید به نکات مهمی مانند وضعیت لب ها و رابطه بینی و لب بالا  توجه کرد تا بینی با دیگر اجزای تناسب داشته باشد اگر بخواهیم نوک بینی بیش از حد بالا باشد باید بافت های بینی برداشته شود که این امر باعث می شود پره های در هنگام دم بر روی هم بیایند ومانع تنفس راحت در هنگام خواب شود.

جهت دریافت نوبت و مشاهده نمونه کار عمل رینو پلاستی و هزینه با ما تماس بگیرید

جراحی بینی های گوشتی:

برخی از افراد  بینی حجیم و بزرگی دارند و بینی با دیگر اجزای صورت تناسبی ندارد و خواستار کوچک کردن بینی شان هستند تا اعتماد به نفسشان افزایش یابد.این بینی ها در بخش داربست غضروفی حمایت کافی را ندارند می توان با ایجاد تعادل در بافت های نرم نوک بینی و بخش داربستی حمایت کننده این مشکل را رفع نمود جراح می تواند با استفاده از هنر و دانش و تجارب خود این تعادل را ایجاد کند.

بینی های کوچک:

تعدادی از مراجعه کنندگان برای بزرگ کردن بینی شان به جراح پلاستیک مرجعه می کنند برخی از این افراد در یک حادثه پل روی بینی شان از بین رفته وشدیدا آسیب دیده است پس لازم است جراح اندازه ی آن  افزایش دهد بناباین می تواند از بخش های دیگر یدن مانند گوش ویا دنده غضروف بگیرد و آن استفاده کند و یا از ایپلمت یا پروتز ساخته شده از مواد مشابه استخوان بهره بگیرد.

فرو رفتگی پل بینی:

جراح با استفاده از پروتز  یا ایپلمت و ایجاد تغییر در غضروف بینی این فرو رفتگی را درمان می کند.

قوز بینی:

جراح با ایجاد تغییر در غضروف زیر پل بینی قوز را از بین می برد وبینی صاف وزیبا خواهد شد.

انحراف بینی:

انحراف بینی یعنی تیغه میانی بینی در یک چهارم خط میانی صورت قرار نداشته باشد برای حل این مشکل که بیشتر مواقع منشا ارثی دارد می توان از عمل جراحی کمک گرفت و با تغییر وضعیت و موقعیت استخوان ها و تیغه بینی آن را اصلاح کرد.

انحراف نوک بینی:

هم سان نبودن دو طرف بینی یا مایل بودن نوک بینی به سمتی دیگر از مشکلات ظاهری است که جراح با تغییر در وضعیت غضروف زیر سر بینی می تواند آن را اصلاح کند و ظاهر بینی متقارن شود.

نتیجه عمل بینی را نمی توان پیش بینی کرد:

قبل از انجام عمل بینی نمی توان دقیق اعلام کرد که بینی به جه شکلی در خواهد آمد چون عوامل زیادی مانند کیفت پوست و تبحر و مهارت و تجربه جراح در این امر دخالت دارد .

⌊ بعد از انجام عمل بینی ⌋

 1. برای کاهش تورم دور چشم از کیسه ی یخ روی چشم ها استفاده شود بهتر است در ۲۴ ساعت بعد از عمل جراحی انجام شود.

 2. ۵ تا۷ روز پس از  عمل جراحی سفر کردن مانعی ندارد .

 3. برای بهبود تنفس می توان از محلول سرم نمکی استفاده کرد می توان در طول چند هفته پس از عمل جراحی  روزانه در چند نوبت با سرم نمکی داخل بینی را شستشو داد.

 4. هنگام خوابیدن برای کمتر کردن ورم در ناحیه صورت  نیم تنه را بالا تر از پاها قرار دهید.

 5. شستن صورت و حمام کردن به شرط خیس نشدن پانسمان آن اشکالی ندارد.

 6. استفاده از لنز تماسی چشم و مواد آرایشی بلا مانع است.

 7. تا دو هفته پس از عمل جراحی بینی از خارج کردن ترشحات و مخاط بینی با فشار خود داری کنید.

 8. در هفته های اول پس جراحی نکات زیر را رعایت کنید:

 9. از قرار گرفتن در معرض تابش خورشید بعد از عمل جراحی  خود داری کنید.

 10. از خوردن غذا هایی که به جویدن زیاد احتیاج دارد پرهیز کنید.

 11. از هر گونه ضزبه به بینی پرهیز شود بهتر است در هنگام خواب طاق باز بخوابید تا احتمال ضربه به بینی را کمتر کنید.

 12. از انجام فعالیت های بدنی شدید اجتناب شود.

 13. از خنده و نیز گریه با حرکات شدید پرهیز شود و عطسه با دهان باز انجام شود.

⌊ عوارض عمل بینی ⌋

۱-عوارض زیبایی

زینی شکل شدن شدن بینی بر اثر بر داشتن بیش از حد قوز بینی

افتادگی نوک بینی

باریک شدن بیش از حد بینی

۲- عوامل تنفسی:

باقی ماندن انحراف تیغه بینی.

ایجاد چسبندگی داخل بینی.

تنگی سوراخ های بینی : برای کوچک کردن سوراخ های بینی و پره ها به جراح خود اصرار نکنید.

تنگی دریچه بینی :از حاد ترین عوارض تنفسی جراحی رینو پلاستی تنگی دریچه داخلی بینی است که بر اثر بر داشتن بیش از حد غضروف و بافت های بینی ایجاد می شود.

انجام هر جراحی ممکن است با عوارضی همراه باشد اما با رعایت نکات توسط بیمار و دقت ، مهارت و تجربه جراح این عوارض را به حداقل می رسد.

امروزه سعی بر این است که به جای برداشتن و کاهش بافت ها(راینوپلاستی سنتی)از روش هایی استفاده کرد که بر افزایش بافت تکیه دارد تا در دراز مدت حمایت اسکلتی بینی حفظ شود تا بینی دچار فرو افتادگی نشود برای مثال جدا کردن قطعه ای باریکی از غضروف تیغه میانی بینی و قرار دادن آن به عنوان پایه حمایتی در پایین قسمت بینی (راینو پلاستی تقویتی) با استفاده از  این روش علاوه بر داشتن بینی با ظاهری زیبا و طبیعی موجب  کاهش عوارض شده و از وارد شدن آسیب به تنفس جلو گیری می کند. این پیشرفت های علمی در ضمینه ی جراحی بینی موجب خارج شدن راینو پلاستی سنتی ازمیدان ووارد شدن راینو پلاستی تقویتی شده است.

بیهوشی یا بی حسی موضعی؟؟

یکی از سوالات بیماران این است که بیهوشی بهتر است یا بیحسی مو ضعی باید گفت با رعایت استاندارد های لازم یک بیهوشی بهتر از بی حسی موضعی است با توجه به پیشرفت های علمی نباید نگران بود.

محدودیت تعداد دفعات انجام جراحی:

انجام عمل جراحی بینی به تعداد دفعات زیاد احتمال ایجاد عارضه را بیشتر می کند اما در صورت وجود مشکل و اختلالات شدید با انجام عمل بهتر و با دقت و حوصله می توان نتایج قبلی را بهبود بخشید.برای انجام عمل مجدد  باید حداقل یک سال صبر کرد.

⌊ هزینه عمل بینی ⌋

هزینه عمل بینی می تواند تحت تاثیر عواملی مختلفی مانند دستمزد جراح بینی، نوع بیمارستان، نوع بینی، شهر انجام عمل بینی و.‌‌.. باشد هزینه می تواند بین دو نیم تا ۷ میلیون تومان متغییر باشد برای دیدن قیمت به روز عمل بینی در تهران و نمونه کارهای عمل بینی و جراحان زیبایی بینی به کانال تلگرام بپویندید.

سوالات مرتبط به جراحی بینی

۱-پولیپ بینی چیست؟

رشد بیش از حد لایه پوشنده داخلی بینی که ظاهر کیسه های معلق، نرم و آبدار دارد که موجب گرفتگی بینی و مشکلات تنفسی می شود.

۲-پولیپ بینی همزمان با جراحی زیبایی بینی امکان دارد؟

در اکثر موارد می توان جراحی زیبایی را با برطرف کردن پولیپ بینی انجام داد.

۳-در صورت سرما خوردگی می توان جراحی بینی انجام داد؟

اگر سرما خوردگی ویروسی باشد بهتر است جراحی چند هفته بعد و هنگام بهبودی انجام شود.

۴-جراح بینی خوب در تهران چه کسی است؟

می توانید بهترین جراحان زیبایی را در همین سایت انتخاب کنید زیرا جراحان متخصص معرفی شده در این سایت به دطور روزانه جراحی بینی انجام می دهند.

۵-چسب بینی برای فرم دهی بینی است؟

خیر زدن چسب بینی برای کم کردن ورم بینی می باشد.

۶-در جراحی بینی انحراف تیغه بینی قابل حل است؟

در جراحی رینوپلاستی افتادگی بینی، قوز بینی و انحراف تیغه بینی اصلاح می شود.

۷-چرا جراحی بینی در ایران نسبت به دیگر کشورها بیشتر است؟

آناتومی بینی نژاد ایرانی ها با کشورهای دیگر متفاوت است.

۸-برای که بعد از جراحی بینی وضعیت تنفسی بهتری داشته باشیم چه کاری باید انجام بدهیم؟

تا دو هفته بعد از جراحی بینی داخل بینی را با سرم شستشو دهید.

اینستاگرام مشاوره عمل زیبایی
مشاوره-عمل-زیبایی
این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن مشاوره-رایگان-جراحی-زیبایی-بینی.png است